De Nederlandse digitale supermarkt Picnic is aan een opmerkelijke opmars bezig : sinds zijn lancering in 2015 is het actief in meer dan 80 steden in Nederland en meer dan 30 in Duitsland. Lonkt binnenkort ook België ?

Is de melkboer van weleer terug ? Wie Picnic bezig ziet, kan niet anders dan ‘ja’ antwoorden op die vraag.  Kleine wagentjes met boodschappen die rondrijden tot bij de klant : de gelijkenis is er duidelijk. Al is er wel een belangrijk verschil : het is een technologische versie van de oude melkboer. Via een app komen de koeriers van het bedrijf in kleine, elektrische wagens bij mensen. « In het begin keken de mensen zich de ogen uit toen ze onze wagentjes zagen. Ze hadden er geen benul van wie we waren. Ze dachten dat PostNL nieuwe voertuigen gebruikte », glimlacht retailondernemer en mede-oprichter van Picnic Gerard Scheij.

Picnic zette in 2015 zijn eerste stappen in de stad Amersfoort. Die première kwam er na jaren van voorbereiding en spreken met consumenten en retailers. Mede-oprichters Joris Beckers en Frederik Nieuwenhuys hadden toen al ruime ervaring met het creëren van software voor websites en merchandising. « Ze vroegen zich af hoe het komt dat er op vlak van foodretail niets van online diensten te vinden was. Er was een globale penetratie van 1%, terwijl non-food gigantisch groeide. Ik was toen zelf nog actief in Brazilië, in foodretail. Ik overlegde samen met hen.»