iStock
Exclusief
iStock
De producten van de categorie personal care ontsnappen niet aan de verschillende trends op het gebied van duurzaamheid die in de retailsector zijn losgebarsten. Vandaag kunnen we in de winkelrekken gewoon niet meer om de vermeldingen ‘bio’, ‘zero waste’, ‘0%’ (chemicaliën) of ‘vegan’ heen. We namen poolshoogte bij Colruyt, Carrefour en Delhaize.
Het aantal kleine producenten dat sinds een paar jaar uitpakt met producten voor verzorging of persoonlijke hygiëne onder het vaandel van duurzaamheid, valt amper nog te tellen. De giganten uit de sector volgen geleidelijk aan hun voorbeeld, wat bewijst dat deze strategie wel aanslaat. Zowel Unilever (met Love Beauty & Planet), Henkel (met Nature Box) als meer recentelijk ook L’Oréal (vooral met de Fructis shampoos van het merk Garnier) hebben vrijwel allemaal minstens één reeks producten ontwikkeld die meesurfen op de trends van ‘bio’, ‘zero waste’, ‘0%’ (parabenen, fenoxyethanol, enzovoort) of meer algemeen van ecologische verantwoordelijkheid.
Registreren neemt slechts enkele minuten in beslag. Dit is om onze inhoud beter af te stemmen op onze lezers. Ontdek hier de voordelen:
Retailallianties: Slimme strategie of machtsmisbruik
Interview met Veerle De Witte (CEO van Standaard Boekhandel Group): “Een omnichannel klant geeft drie keer zoveel uit als een 100% online klant”
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?