Volg live het laatste nieuws over Gondola Days 2020. In dit artikel geven we een overzicht van de hoogtepunten van het evenement: citaten, exclusieve info… We houden u op de hoogte!

Vrijdag 28/08/2020

16u20 Laurens Dewolf (Dreambaby): Zelfs met de groeiende rol van hygiëne hebben we een enorme groei gezien. We zorgen dat de kwaliteit en de hygiëne voorop staat. 

16u12 Anne-Clotilde Picot: "We wekken vertrouwen omdat we al bekend zijn bij de consument. Op die manier kunnen we de rol van tussenpersoon spelen."

16u07 Laurens Dewolf (Dreambaby): We spelen een faciliterende rol op de tweedehandsmarkt, maar we kunnen niet alles doen. We zijn volop aan het investeren en de sector aan het ontwikkelen.

16u04 Sebastien Marionex (bpack): "Tweedehands is duurzaam op voorwaarde dat het ook lokaal is. Tegelijk moet je ecovriendelijke verpakking hebben."

16u02 Anne-Clotilde Picot: 100% van de consumenten die af en toe tweedehands kopen: daar geloof ik in.

15u57 Laurens Dewolf (Dreambaby): De tweedehandsmarkt groeit, om verschillende redenen. Duurzaamheid, goedkoop, ... . Het is nog helemaal geen verzadigde markt.

Debat over recommence met Sebastian Marionex (Black), Laurens Dewolf (Dreambaby) and Anne-Clotilde Picot (IKEA)

 

15u42  Decathlon test een abonnementsformule waarvoor mensen enkele producten kunnen gebruiken en uitlenen en het vervolgens terugbrengen.

15u35 "Op korte en middellange termijn zal de economie van het hebben nog blijven bestaan. Maar de wereld van het herbruikbare is onherroepelijk."

15u30 "De leider van morgen kan een stap opzij zetten en kan zeggen: dit is niet mijn cup of tea."

15u25 "We komen van een hiërarchische structuur, maar nu proberen we een meer agile bedrijf te worden. Nu kunnen we de crisis gemakkelijker aan."

Mathieu Renier

 

15u15 Benoit De Saedeleer: Een mooi voorbeeld van een alliantie is Decathlon. Ze verkopen hun producten in winkels die tijdens de lockdown openbleven. Het is zeker dat aangesproken heeft bij een zeker publiek.

15u11 Benoit De Saedeleer : De droom van retailers is goed te zijn in alles en zich op iedereen te richten. Je moet niet middelmatig zijn in alles, maar uitstekend in bepaalde zaken. Delhaize Atelier is daar een mooi voorbeeld van.

15u05 Didier Navette: We gaan niet naar een traditionele OF digitale situatie, maar naar een traditionele EN digitale situatie. Daar moeten we zo goed mogelijk mee omgaan.

15u01 Benoit De Saedeleer: Retailers kunnen de gewoonten van consumenten veranderen door bepaalde incentives (promoties, folders, ...). Er is ook de mogelijkheid om de toegang tot nieuwe technologieën en e-commerce te vergemakkelijken. 

14u55 Didier Navette: Er waren tijdens de crisis heel wat beperkingen (promoties, duur van winkelen, enzovoort). Merken hebben meer dan ooit nood aan communicatie in verkooppunten.

14u50 Didier Navette: Ik was erg verbaasd over het aanpassingsvermogen van merken en retailers, temidden een crisis die echt brutaal was.

Debat met Didier Navette (HighCo) en Benoit De Saedeleer (Altavia)

 

14u36 "De crisis heeft de consument nog emotioneler gemaakt. U moet hier rekening mee houden bij de ontwikkeling van uw bedrijf. Laat bijvoorbeeld zien dat je medeleven hebt. Wees authentiek, echt, transparant..."

14u31 Volgens Rik Vera waren de consumptiegewoontes al aan het veranderen, de coronacrisis heeft de trend alleen maar versneld.

14u25 "Het klinkt misschien gek, maar op dit moment moeten we er rekening mee houden dat het nieuwe normaal nog niet bestaat. Vandaag kunnen we zeggen dat er een einde is gekomen aan de massaconsumptie en dat het nu draait rond gepersonaliseerde consumptie", zegt Rik Vera.

14u20 Het is essentieel om een echte consumentenervaring te ontwikkelen. Om dit te doen, moet je data verzamelen en die verstandig gebruiken. Rik Vera geeft het voorbeeld van Spotify: "Wij bieden consumenten muziek aan om hen te inspireren... Het is een goede manier om betrokkenheid te genereren."

14u15 Aangezien 4 miljard mensen via sociale media met elkaar verbonden zijn, is het voor een bedrijf van cruciaal belang om de consument in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen.

14u13 We zouden kunnen denken dat als de crisis eenmaal voorbij is, we allemaal terug kunnen keren naar onze oude gewoontes. Om te bewijzen dat dit niet waar is, neemt Rik Vera het voorbeeld van Kodak: "Dit bedrijf had de juiste technologie. Alleen realiseerden ze zich niet in welke mate technologie de zaken op hun kop zou zetten, dat de smartphone een revolutie teweeg zou brengen in de wereld van de fotografie en hij in staat zou zijn om een foto direct te posten op sociale media. Het zijn niet de bedrijven die Kodak hebben gedood, maar de consumenten."

Rik Vera (Nexxworks)