Leonidas, de grootste franchisegever van België met een netwerk van 400 winkels in ons land en 1.300 wereldwijd, onderscheidt zich op de chocolademarkt met aanhoudend positieve groeicijfers. "We hebben vooral de gok gewaagd om de prijzen niet te verhogen tijdens de Oekraïnecrisis, een gok die zich in alle opzichten heeft geloond", zegt Philippe de Selliers, CEO van Leonidas.

Philippe de Selliers, die sinds 2017 aan het roer staat bij Leonidas, is geen onbekende in de FMCG-wereld. Na zijn carrière begonnen te zijn bij Mars, bekleedde hij verschillende sleutelfuncties bij Coca-Cola België. De Selliers, die genomineerd is voor de Personality of the Year-awards in de categorie foodservice, is een menselijke CEO die graag van anderen leert.

U heet ons welkom in uw appartement in Ukkel. Werkt u vaak van thuis?

Maximaal twee dagen per week, maar ik ben vaker op ons hoofdkantoor in Anderlecht. Leonidas is aanwezig in niet minder dan veertig landen en daarom besteed ik veel van mijn tijd aan reizen, ook al heb ik dat dit jaar minder gedaan. Ik vind dat ik als CEO ter plaatse moet zijn, mensen moet ontmoeten, op kantoor, op onze productiesite en natuurlijk in onze winkels. In België heeft Leonidas 420 medewerkers, waarvan ongeveer 200 in de productie, 70 op kantoor (verkoop, marketing, administratie, enzovoort) en 150 in onze geïntegreerde winkels.

Worden al uw pralines geproduceerd in uw vestiging in Anderlecht?