
- Interview met Stefan Goethaert (Colruyt Group): “Consumenten willen duurzaamheid, maar niet tegen elke prijs”
- Interview met Tom Penninckx (NielsenIQ): “Voor het eerst sinds lang was het een normaal jaar”
- Getuigenissen van 8 franchisees, ...
Lidl gaat miljoenen investeren in IT-systemen waarmee de retailer het gedrag van haar klanten wil analyseren. De Duitse discounter lijkt veel te verwachten van deze "big data."
Lidl bevestigt aan het Duitse vakblad Lebensmittel Zeitung dat het grote investeringen in IT en big data plant. De discounter wil kassatickets grondig gaan analyseren om het assortiment, promo-acties, het prijsbeleid en de communicatie te optimaliseren.
Volgens Lebensmittel Zeitung wijzen de grote investeringen erop dat Lidl nog veel verder wil gaan dan de klassieke analyses en ook data uit online winkels, mobiele applicaties en social media wil opnemen in de analyses. Zelfs het weer wordt mee in kaart gebracht.
Aan de hand van deze big data-analyses wil de retailer haar klanten nog beter begrijpen. Door te weten wat ze wanneer kopen, kan Lidl immers beter gaan inspelen op de consumentenbehoeften.
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?