Gondola
Exclusief
Gondola
#4 Drie jaar na de coronapandemie vond in Düsseldorf opnieuw EuroShop plaats, één van de grootste retailbeurzen ter wereld en daarom ook één van de afspraken die we absoluut niet wilden missen. Onze redactie maakte een selectie van de belangrijkste innovaties. Ontdek ze in onze serie. Nu is het aan ITAB dat de strijd aangaat met winkeldiefstal en -fraude.
Winkeldiefstal en -fraude blijft een probleem waar veel retailers mee te maken hebben, zeker aan de zelfscankassa’s. Om hier iets aan te doen werkte ITAB enkele innovatieve oplossingen uit. Zo ontwikkelde de Zweedse producent een speciaal aangepaste selfcheckoutzone, waarbij er boven de barcodescanner een camera is aangebracht die met behulp van AI nagaat of de vorm van een product wel overeenkomt met wat er op de barcode staat. Chris Bright van ITAB legt uit: “Het gebeurt wel vaker dat consumenten de barcode van een duur product overplakken met een andere barcode of dat ze de barcode van een goedkoper product voor dat van het duurdere houden zodat ze minder moeten betalen. Om dat tegen te gaan hebben we een camera boven de barcodescanner geïnstalleerd. Met behulp van AI (dat rekening houdt me de vorm, kleur en tekst op het product) detecteert hij of de vorm van het product dat gescand wordt overeenkomt met datgene wat vermeldt staat op de barcode.” Is dat niet het geval dan wordt de betaling vergrendeld en krijgt een medewerker een melding via zijn tablad of smart watch zodat hij kan checken of het al dan niet om fraude en diefstal gaat en het kan vermijden.
Registreren neemt slechts enkele minuten in beslag. Dit is om onze inhoud beter af te stemmen op onze lezers. Ontdek hier de voordelen:
Retailallianties: Slimme strategie of machtsmisbruik
Interview met Veerle De Witte (CEO van Standaard Boekhandel Group): “Een omnichannel klant geeft drie keer zoveel uit als een 100% online klant”
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?