De verkoop van FMCG-producten is fors gestegen sinds het begin van de gezondheidscrisis. Dat blijkt uit cijfers van GfK, dat zich baseert op consumptiedata van een panel van 5.000 Belgische huishoudens. De groei is te zien bij heel de bevolking, ook bij ouderen.
De FMCG-sector heeft een boost gekend sinds het begin van de crisis. De frequentie van de aankopen is in 2020 dan wel afgenomen, maar de gemiddelde mand is gegroeid. Ook de online bestellingen van FMCG-producten zijn toegenomen. GfK geeft meer uitleg aan de hand van enkele kerngegevens. Zoals u in de infografiek hieronder kunt zien, hebben meer dan 1 miljoen Belgische huishoudens in 2020 ten minste één keer online gekocht. Dat zijn 184.000 huishoudens meer dan in 2019. Vergeleken met de aankopen in winkels bedroeg het marktaandeel van de aankopen van FMCG-producten 2,4%.
Registreren neemt slechts enkele minuten in beslag. Dit is om onze inhoud beter af te stemmen op onze lezers. Ontdek hier de voordelen:
Retail van nul af opnieuw leren: hoe Rami Baitiéh Morrisons herlanceerde
300ste editie: "Gondola moet helpen om het heden te begrijpen en de toekomst vorm te geven"
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?