Opinie Leveranciers en retailers: en wat als we nu gewoon rond de tafel zouden gaan zitten?
Na 25 jaar FMCG is het moment gekomen om in de achterruit kijk spiegel te kijken. En wat stellen we vast? Er is veel veranderd, maar ook veel hetzelfde gebleven.
Wat dat laatste betreft: er zijn nog steeds leveranciers, er zijn nog steeds klanten en het is nooit duur of goedkoop genoeg. Met andere woorden: er is altijd voer voor discussie tussen beide partijen. Het is een wereld waar meer tijd en geld dan ooit tevoren (en dan nodig) naar promoties gaat, zowel bij leveranciers als bij klant. Herinner je dat een kleine 80% nog steeds vanuit het schap wordt verkocht? Het blijft ook een wereld waarin iedereen een 1+2-promotie zou willen doen op de best roterende producten. Of dit nu goed of slecht is voor de categorie - laat staan voor het merk in kwestie - is louter bijzaak. Als de korte termijn maar positief is. En die korte termijn is te veel wat vandaag telt. De lange termijn-impact is een probleem voor de volgende generatie FMCG mensen. Jammer. Ik heb altijd geleerd dat je nooit een merk bouwt met promoties - en dat je geen loyal shoppers krijgt door vooral de kaart van de promotie te kiezen.
Registreren neemt slechts enkele minuten in beslag. Dit is om onze inhoud beter af te stemmen op onze lezers. Ontdek hier de voordelen:
Retailallianties: Slimme strategie of machtsmisbruik
Interview met Veerle De Witte (CEO van Standaard Boekhandel Group): “Een omnichannel klant geeft drie keer zoveel uit als een 100% online klant”
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?