MOSC, een app opgestart door Mathieu Guffens, laat toe om je winkelmand te vullen met producten van verschillende online winkels, zowel in food als non-food. Tegelijk kan je op de hoogte gehouden worden van kortingen en prijsverlagingen die je op producten kan krijgen. Op die manier kunnen online aankopen geoptimaliseerd worden. De lijst van winkels bestaat uit meer dan 1.000 e-shops in België en Frankrijk.

10.000 downloads zonder veel reclame te maken: Mosc is een succes, met een ploeg die duidelijk weet waar ze naartoe wil. Het idee voor de app ontstond door een vaststelling die oprichter Mathieu Guffens maakte: hij vond het onhandig dat zijn aankopen verspreid zaten over verschillende webshops. Er ging een lampje branden: waarom niet alles centraliseren in één boodschappenmandje, zodat je een beter zicht hebt op wat je aankoopt? Mathieu Guffens, die al heel wat ervaring in e-commerce had, begreep onmiddellijk het belang ervan voor handelaars. “Het is een ideale oplossing voor consumenten, maar ook voor merken, als je rekening houdt met het aantal boodschappen die niet gerealiseerd worden doordat ze vergeten worden. Met MOSC kan je die verliezen tot nul reduceren.”

Het is een app die in Europa geen concurrentie kent, maar in de VS wel. De bedenker van de app legt uit dat MOSC verschillende oplossingen omvat die al ontwikkeld zijn, maar tegelijk ook uniek is. “Het is een soort wishlist waarmee je op één platform alle producten kan centraliseren die je wil aankopen, maar ook alle prijzen kan vergelijken en op de hoogte kan gehouden worden van eventuele kortingen”, aldus de oprichter.