iStock
iStock
Minister van Financiën Vincent Van Peteghem (CD&V) heeft zijn plannen voor een fiscale hervorming klaar. In het voorstel komt er 0% btw op groenten, fruit, luiers en tampons en verhoogt de btw voor heel wat voedingsproducten naar 9%. Globaal dreigen boodschappen daardoor duurder te worden.
“Meer netto voor wie werkt”: dat is volgens minster Van Peteghem het belangrijkste punt van de fiscale hervorming die hij voorlegt. Iedereen die werkt, zou door de maatregelen op het einde van het jaar zeker 835 euro extra overhouden in vergelijking met nu, berekende het kabinet van de minister. Voor de retail- en voedingssector is vooral belangrijk dat de btw-tarieven van 6% en 12% op de schop gaan en vervangen worden door 0% en 9%. Dat betekent dat sommige producten een stuk goedkoper worden en andere – vooral ongezonde voeding - duurder. Groenten, fruit, luiers en producten voor intieme hygiëne zoals tampons worden dankzij 0% btw een stuk goedkoper. De btw-verlaging wordt gecompenseerd doordat heel wat voedingsproducten waar nu 6% btw op geheven wordt naar een hoger tarief van 9% gaan.
Registreren neemt slechts enkele minuten in beslag. Dit is om onze inhoud beter af te stemmen op onze lezers. Ontdek hier de voordelen:
Retail van nul af opnieuw leren: hoe Rami Baitiéh Morrisons herlanceerde
300ste editie: "Gondola moet helpen om het heden te begrijpen en de toekomst vorm te geven"
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?