's Werelds grootste retailer heeft na een zwak tweede kwartaal een winstwaarschuwing afgegeven voor 2015. De operationele winst van Walmart daalde met tien procent, terwijl de omzet min of meer onveranderd bleef.
Deze winstwaarschuwing heeft verschillende oorzaken. Zo verhoogde Walmart de voorbije maanden het minimumloon van haar personeel, waardoor de arbeidskosten in het tweede kwartaal hoger lagen dan voordien. Daarnaast investeert de keten veel in online, een verandering die noodzakelijk is als het bedrijf in de toekomst wilt groeien. Ook de concurrentie met discounters als Aldi en Lidl heeft negatieve gevolgen voor Walmart. Vooral dochterbedrijf Asda lijdt hier zwaar onder. Tot slot speelde ook de lagere vergoeding voor medische producten een significante rol. De winstwaarschuwing zou met andere woorden niet gelinkt zijn aan het consumentenvertrouwen en geen invloed hebben op de Europese markt.
Het huidige boekjaar loopt nog tot 31 januari 2016. Initieel rekende Walmart op een winst van 4,70 tot 5,05 dollar. Dit werd nu met tien procent naar beneden gehaald en aangepast naar 4,40 tot 4,70 dollar.
Registreren neemt slechts enkele minuten in beslag. Dit is om onze inhoud beter af te stemmen op onze lezers. Ontdek hier de voordelen:
Retail van nul af opnieuw leren: hoe Rami Baitiéh Morrisons herlanceerde
300ste editie: "Gondola moet helpen om het heden te begrijpen en de toekomst vorm te geven"
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?