In Düsseldorf staat een tamelijk ongewone supermarkt, of eerder een laboratorium dat voor iedereen openstaat. De Metro-groep (Makro, Galeria Inno, Media Markt) test hier namelijk al bijna drie jaar nieuwe marketingtechnologieën en -technieken. Innovaties die aanslaan kunnen vervolgens worden uitgebreid naar andere winkels. Bij de ingang staat Roger, een robot, die de klant ontvangt en door de winkel leidt. Bij de visafdeling is het geluid van de zee hoorbaar. Tussen de andere innovaties vindt men onder andere een machine om wijn te proeven en een hypermoderne weegschaal met een digitale camera. Als de boodschappen gedaan zijn, kan de klant zijn producten zelf scannen dankzij een sprekende machine. Er is ook een betaalsysteem met digitale vingerafdrukken getest, maar omdat de consumenten hier wantrouwend tegenover stonden, is dat uit de winkel gehaald. Volgens Marcos Fernandez, verantwoordelijk voor de communicatie, blijkt betaling per GSM veel sneller en praktischer te zijn. De Real Future Store zegt dat het aantal klanten met 20% is toegenomen sinds zijn transformatie.
Registreren neemt slechts enkele minuten in beslag. Dit is om onze inhoud beter af te stemmen op onze lezers. Ontdek hier de voordelen:
Retail van nul af opnieuw leren: hoe Rami Baitiéh Morrisons herlanceerde
300ste editie: "Gondola moet helpen om het heden te begrijpen en de toekomst vorm te geven"
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?