
Jumbo
Breaking news
Jumbo
Karel van Eerd, de ondernemer die Jumbo oprichtte en er de op een na grootste supermarktketen van Nederland van maakte, is donderdag op 84-jarige leeftijd overleden.
Karel van Eerd begon in de groothandel van zijn vader en kocht in de jaren tachtig de supermarktformule Jumbo van ondernemer Jan Meurs, om deze vervolgens snel uit te bouwen tot een keten die nu, op Albert Heijn (Ahold Delhaize) na, de grootste is van Nederland. In 2009 trok hij zich terug uit de dagelijkse leiding van het bedrijf, maar hij nam daarbij wel de rol van voorzitter van de Raad van Commissarissen op zich. Die functie heeft hij tot het einde vervuld, ondanks de ziekte die hem al enige tijd parten speelde. “Hij vormde de rotsvaste basis van Jumbo. Met zijn ondernemersgeest en passie voor de klant heeft hij ons geholpen om van Jumbo de op één na grootste supermarktketen van Nederland te maken”, aldus zijn familie in een verklaring. Het merk heeft momenteel meer dan 700 winkels in Nederland en België, genereert een jaarlijkse omzet van ongeveer 10 miljard euro en heeft 100.000 mensen in dienst.
Is het einde van de papieren folder in zicht? Rondvraag bij supermarkten, BD Media en Altavia Act*
Winterrapport GfK: de inflatie verandert de perceptie van de shoppers als nooit tevoren
Dossiers: chocolade, zoetwaren, koeken, bake-off, gezonde voeding,...
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?