Colruyt Group bant vanaf eind oktober alle wegwerpzakjes voor groenten en fruit
- Vanaf oktober enkel nog herbruikbare zakjes bij Colruyt Group
- 50 pilot-winkels starten al vanaf 19 juni
- Besparing van 150 miljoen zakjes op jaarbasis
Exclusief
Colruyt Group bant vanaf eind oktober 2019 alle zakjes voor eenmalig gebruik voor groenten en fruit in zijn winkels en vervangt het door nieuwe herbruikbare zakjes. Zo bespaart de groep op jaarbasis 150 miljoen zakjes. Bio-Planet schrapt al vanaf 19 juni alle wegwerpzakjes en tegelijkertijd starten ook enkele pilootwinkels van Colruyt Laagste Prijzen, OKay, OKay Compact en Spar Colruyt Group met diezelfde aanpak.
Colruyt Group wil zijn verantwoordelijkheid opnemen om het gebruik van plastic in zijn winkels nog verder te reduceren. De groep stopt daarom vanaf oktober 2019 in alle winkelformules met de zakjes voor eenmalig gebruik voor groenten en fruit. Om dat te kunnen doen, liet de groep een herbruikbaar zakje ontwikkelen dat naar verluidt 100 keer hergebruikt kan worden. Het doorzichtige zakje kan gewassen worden in de wasmachine, en kan tot 4 kg aan producten dragen. Aan de kassa wordt het tarragewicht (37gram) automatisch verrekend, zodat de klant enkel betaalt voor het nettogewicht van groenten en/of fruit.
Met dit engagement wil Colruyt Group proactief deelnemen aan het uitrollen van een globale oplossing in België voor het verminderen van plasticgebruik. Door een uniforme oplossing voor alle winkelformules aan te bieden, wil de groep het de klanten ook makkelijk maken om over te schakelen. “We blijven sterk geloven in de verkoop van onverpakte groenten en fruit. De keuzemogelijkheid en het gemak voor de klant staan hierbij centraal. We zijn daarom blij een zo duurzaam mogelijke oplossing te kunnen voorstellen, die ook rekening houdt met het gebruiksgemak voor de klant. Met de medewerking van al onze klanten zal het nieuwe zakje ons toelaten jaarlijks ongeveer 150 miljoen plastic zakjes te vermijden”, verduidelijkt Christophe Dehandschutter, Verkoopsdirecteur van Colruyt Laagste Prijzen en verantwoordelijk voor dit project.
Op 19 juni 2019 wordt gestart in 50 pilotwinkels: alle 29 Bio-Planet-winkels en 21 voedingswinkels van Colruyt Laagste Prijzen, OKay, OKay Compact en Spar Colruyt Group in de 2 regio’s Lier, Kortrijk, Bergen en Dinant. Zij zullen als eerste alle zakjes voor eenmalig gebruik voor groenten en fruit volledig schrappen uit de winkels.
In deze pilotwinkels zal feedback van zowel de klanten als van de winkelmedewerkers verzameld worden. Op basis van deze reacties zal de groep de manier waarop de zakjes ter beschikking worden gesteld, en de communicatie die erover gebeurt, optimaliseren in aanloop naar de nationale uitrol van oktober 2019. Tegen het einde van die maand zullen alle plastic zakjes voor eenmalig gebruik uit alle winkels verwijderd zijn.
Registreren neemt slechts enkele minuten in beslag. Dit is om onze inhoud beter af te stemmen op onze lezers. Ontdek hier de voordelen:
Retailallianties: Slimme strategie of machtsmisbruik
Interview met Veerle De Witte (CEO van Standaard Boekhandel Group): “Een omnichannel klant geeft drie keer zoveel uit als een 100% online klant”
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?