Het Brusselse CO2logic is een van de weinige bedrijven die een CO2-neutraal label kunnen afleveren.
Sinds 2007 levert CO2logic, een onderneming van 15 ingenieurs die is gesitueerd in Brussel, het CO2-neutraal label af aan bedrijven die hun uitstoot drastisch terugdrijven. “De eerste stap van ons werk bestaat erin om de CO2-uitstoot van een bedrijf post per post te berekenen”, legt Eric Dierckx, partner en project director bij CO2logic ons uit. “Delhaize vroeg ons twee jaar geleden om dit ook voor hen te doen. Na deze audit bedachten we actieplannen via verschillende mechanismes.” Een firma moet zijn CO2-uitstoot niet volledig terugdringen om het label te verdienen, ze kan ook CO2-kredieten kopen. De prijs daarvan wordt bepaald in functie van verschillende factoren, waaronder een tarief per ton CO2. Dit betekent concreet dat ergens ter wereld een milieuvriendelijk project wordt gefinancierd. “Wij functioneren als het ware als tussenpersoon. We stellen aan een onderneming voor om initiatieven voor het klimaat te financieren die een Gold Standard- en/of UNFCCC- (van de Verenigde Naties) certificaat hebben. Een van die projecten is bestemd om de ontbossing in Oeganda tegen te gaan, een ander moet de toegang tot water in sommige regio’s in Kenia verzekeren.”
Registreren neemt slechts enkele minuten in beslag. Dit is om onze inhoud beter af te stemmen op onze lezers. Ontdek hier de voordelen:
Retail van nul af opnieuw leren: hoe Rami Baitiéh Morrisons herlanceerde
300ste editie: "Gondola moet helpen om het heden te begrijpen en de toekomst vorm te geven"
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?