Ikea is er, ondanks de verhoging van de grondstoffenprijzen, in geslaagd zijn verkoopprijzen te verlagen en zag zijn nettoresultaat voor het boekjaar 2010-2011 met meer dan 10% stijgen. De Zweedse groep heeft dus een recordomzet behaald van 25,17 dollar, ofwel een groei van 6,9%, dankzij zeer goede cijfers in Rusland, China en Polen.
Ikea verwacht over het boekjaar 2011-1012 drie miljard euro te zullen investeren in fabrieken, winkels en distributiecentra, maar ook in wind- en zonne-energie. Tussen 2010 en 2011 heeft de groep zeven winkels geopend, waardoor het totale aantal verkooppunten eind augustus uitkwam op 287 in 26 landen. Ikea heeft 131.000 werknemers in dienst.
Registreren neemt slechts enkele minuten in beslag. Dit is om onze inhoud beter af te stemmen op onze lezers. Ontdek hier de voordelen:
Retail van nul af opnieuw leren: hoe Rami Baitiéh Morrisons herlanceerde
300ste editie: "Gondola moet helpen om het heden te begrijpen en de toekomst vorm te geven"
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?