In april kondigde het Amerikaanse bedrijf Diamond aan dat ze het merk Pringles zou overnemen van P&G. Momenteel heerst er bij de analisten onzekerheid over deze overname. De reden is de forse koersval van het aandeel van Diamond. Sinds er bij Diamond een onderzoek loopt naar boekhoudfraude en er een bestuurder zelfmoord pleegde, zit de beurskoers in een neerwaartse spiraal. De hele deal is normaal 1,76 miljard euro waard. Volgens de overeenkomst moet een deel van de overname gefinancierd worden in aandelen. De deal is van belang voor ons land omdat Pringles in Mechelen een belangrijke fabriek heeft en ongeveer 400 mensen tewerk stelt. Als Diamond de operatie niet kan afronden, dan moet P&G een andere koper zeken, hoewel dat – volgens P&G – momenteel nog niet aan de orde in. De overname door Diamond was gepland voor het einde van het jaar.
Registreren neemt slechts enkele minuten in beslag. Dit is om onze inhoud beter af te stemmen op onze lezers. Ontdek hier de voordelen:
Retail van nul af opnieuw leren: hoe Rami Baitiéh Morrisons herlanceerde
300ste editie: "Gondola moet helpen om het heden te begrijpen en de toekomst vorm te geven"
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?