Volgens de laatste resultaten van de FOD Economie, die op donderdag 28 juli zijn gepubliceerd, keert de inflatie geleidelijk terug naar het niveau van juni: 9,62% in juli, tegen 9,65% vorige maand.
De inflatie keert geleidelijk terug naar het peil van juni en blijft hangen op een percentage dat in België sinds het begin van de jaren tachtig niet meer is voorgekomen: 9,62% in juli, tegen 9,65% vorige maand, volgens de laatste resultaten van de FOD Economie. De prijzen van levensmiddelen, vooral oliën, vis, zuivelproducten, brood en granen, zijn ook sterk gestegen en bereikten in juli +9,24%, tegenover 8,44% in juni en amper 0,47% in november. Oliën bereikten +21,3% (tegenover 3,6% in november), vis 11,4% (in plaats van 0,4% enkele maanden geleden), zuivelproducten 13,6% (0,6% in november), brood en granen 11,4% (tegenover 1,7% minder dan een jaar geleden) en vlees 9,8% (0,8% in november). Volgens het Belgische bureau voor de statistiek Stabel, ten slotte, bedroeg de kerninflatie (die geen rekening houdt met de evolutie van de prijzen van energie en onbewerkte voedingsmiddelen) in juli 5,49%, tegenover 5,07% de maand daarvoor. Dit als gevolg van de toenemende prijsstijging van de bewerkte voedingsmiddelen en van de diensten.
Registreren neemt slechts enkele minuten in beslag. Dit is om onze inhoud beter af te stemmen op onze lezers. Ontdek hier de voordelen:
Retail van nul af opnieuw leren: hoe Rami Baitiéh Morrisons herlanceerde
300ste editie: "Gondola moet helpen om het heden te begrijpen en de toekomst vorm te geven"
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?